Přichází příboj

Představujeme vám Vlny – filmový festival Kina Cineport a zamýšlený ráj pro všechny (naše) filmové fanoušky. Těšit se můžete na celou řadu jedinečných promítání, ale také koncerty, přednášky a další doprovodný program. Na své si přijdou zapřísáhlí cinefilové, netflixovští povaleči, béčkaři, milovníci experimentů a neprobádaných hlubin i každý, kdo si rád zajde do kina na dobrý film. A že jich na Vlnách bude…

Kde se vzal, tu se vzal, přístav

Kino Cineport ve své současné podobě a pravidelným programem funguje už takřka tři roky (vzniklo v říjnu 2016). Život mu vdechla trojice David Mírek, Veronika Kusá a Jan Dvořák. Základní úkol zněl jasně: Vybudovat kino s atmosférou, kam diváci nebudou chodit jen chroustat popcorn a koukat na aktuální blockbustery, ale odnesou si z něj zážitek, který přetrvá. Cineport nikdy nebyl úplně dokonalý, tento cíl jsme v něm ale nepřestali naplňovat.

Jan Dvořák v kině zůstal a společně s Adamem Tomášem (a dalšími) dal do pohybu i Vlny. Ty jsou logickým vyústěním tříleté snahy (a touhy) Cineportu o vybudovaní přívětivého přístavu pro všechny filmové fanoušky. Stejně tak jako celoroční dramaturgie kina, i program Vln bude různorodý a bez žánrové vyhraněnosti. Více o něm níže.

Celofestivalový akreditace nebudou, pouze vstupenky na jednotlivé filmy, koncerty nebo kombinované události. Tyto vstupenky jsou již v prodeji na webu cineport.koupitvstupenku.cz.

Program i hosty budeme oznamovat postupně, začneme na konci června a na konci července zveřejníme kompletní harmonogram. Ať máte dostatek času si všechno naplánovat.NAKED LYNCH / ČESKÉ VLNKY / TOUCH OF THE 90s

Mág světového filmu, české naděje i éra, kterou máme všichni ještě v živé paměti… Naked Lynch, České vlnky, Touch of the 90s – to jsou tři hlavní dramaturgické linie festivalu Vlny 2019. Co den, to jiné téma. Co den, to několik jedinečných projekcí i tématický doprovodný program nebo výzdoba. Těště se na atraktivní průřez Lynchovou filmografií, zasvěcené přednášky o jeho fenomálních Twin Peaks, několik českých klenotů, devadesátkové zázraky i průšvihy i na to nejlepší ze současného filmu. Na třech čistě filmových scénách a jedné koncertní vás dohromady čeká přes dvacet bodů, některé zůstanou do poslední chvíle překvapením. Sledujte náš facebook a instagram a neuteče vám žádná novinka ohledně programu nebo vstupenek.

Atmosféra

Součástí festivalového areálu bude i příjemná krytá chill zóna, stánek s velkým výběrem jídla (včetně vege variant), vybavený bar a krásná pláž, ze které je nejlepší výhled na letní kino. Během nočních koncertů se pak celý areál převlékne do videomappingových vizualizací… Podobně jako na sesterském festivalu Inverze, který se uskutečnil v květnu. V okolí festivalového areálu se nachází Dolní oblast Vítkovice – industriální kolos ideální na procházku mezi projekcemi.

Zatím potvrzené festivalové projekce a další program

23. 8. 2019 / PÁTEK

16:30 Fenomén Twin Peaks (série kratších přednášek)

19:00 Mulholland Drive (rež. David Lynch)

20:00 David Lynch na krátko (letní kino, projekce Lynchových kraťasů)

22:00 Koncert: Vložte kočku a Hello Marcel

23:00 Twin Peaks: Fire Walk With Me (rež. David Lynch)

24. 8. 2019 / SOBOTA

16:30 Tenkrát v Hollywoodu (rež. Quentin Tarantino)

19:00 Letní hokej (rež. Rozálie Kohoutová, Tomáš Bojar)

21:00 King Skate (letní kino, rež. Šimon Šafránek)

22:30 Devadesátky (rež. Jonah Hill)

23:00 Záhada Silver Lake (rež. David Robert Mitchell)

25. 8. 2019 / NEDĚLE

15:00 bude oznámeno

16:30 Balkanfilm uvádí: Noc bezMoci (rež. Ivo Trajkov)

16:30 Kurt Cobain: Montage of Heck (rež. Brett Morgen)

19.00 Beats (rež. Brian Welsh)

20:00 Buena Vista Social Club (rež. Wim Wenders)

  • všechny odkazy vedou na facebookové události, na kterých naleznete více informací
  • vstupenky na koncert kapel Vložte kočku a Hello Marcel budou k dispozici pouze na místě
  • série přednášek Fenomén Twin Peaks a letní kino Lynch na krátko jsou zadarmo
  • na všechny ostatní programové body zakoupíte vstupenky na webu cineport.koupitvstupenku.cz nebo na místě před promítáním
Noční videomapping na pláž během festivalu Inverze
Festival pro vás připravují Jan Dvořák, Adam Tomáš, Paula Parikrupová, Jana Macečková, Marta Pilařová a další.

Autorem grafiky je Jaroslav Bednář.