Přichází příboj

Představujeme vám Vlny – filmový festival Kina Cineport a zamýšlený ráj pro všechny (naše) filmové fanoušky. Těšit se můžete na desítky promítání, tématické koncerty, diskuze s umělci (zejména skladateli) a další doprovodný program. Na své si přijdou zapřísáhlí cinefilové, netflixovští povaleči, béčkaři, milovníci experimentů a neprobádaných hlubin i každý, kdo si rád zajde do kina na dobrý film. A že jich na Vlnách bude…

Kde se vzal, tu se vzal, přístav

Kino Cineport ve své současné podobě a pravidelným programem funguje už takřka tři roky (vzniklo v říjnu 2016). Život mu vdechla trojice David Mírek, Veronika Kusá a Jan Dvořák. Základní úkol zněl jasně: Vybudovat kino s atmosférou, kam diváci nebudou chodit jen chroustat popcorn a koukat na aktuální blockbustery, ale odnesou si z něj zážitek, který přetrvá. Nikdy jsme nebyli dokonalí, ale za tímhle cílem jsme si nepřestali jít.

Jan Dvořák v kině zůstal a společně s Adamem Tomášem (a dalšími) dal do pohybu i Vlny. Ty jsou logickým vyústěním tříleté snahy (a touhy) Cineportu o vybudovaní přívětivého přístavu pro všechny filmové fanoušky. Stejně tak jako celoroční dramaturgie kina, i program Vln bude různorodý a bez žánrové vyhraněnosti. Více o něm níže.

Celofestivalový akreditace nebuou, pouze vstupenky na jednotlivé filmy, koncerty nebo kombinované události. Tyto vstupenky půjdou do prodeje na začátku srpna, včas o tom budete informování na těchto stránkách i na našich sociálních sítích.

Program i hosty budeme oznamovat postupně, začneme na konci června a na konci července zveřejníme kompletní harmonogram. Ať máte dostatek času si všechno naplánovat.

NAKED LYNCH / ČESKÉ VLNKY / TOUCH OF THE 90s

Mág světového filmu, české naděje i éra, kterou máme všichni ještě v živé paměti… Naked Lynch, České vlnky, Touch of the 90s – to jsou tři hlavní dramaturgické linie festivalu Vlny 2019. Co den, to jiné téma. Co den, to celá řada jedinečných projekcí i tématických koncertů. Těště se na atraktivní průřez Lynchovou filmografií, zasvěcené přednášky o jeho snovém stylu vyprávění i fenoménu Twin Peaks, několik českých premiér, devadesátkové zázraky i průšvihy i na to nejlepší ze současného filmu. Na třech čistě filmových scénách a jedné koncertní vás čeká přes čtyřicet programových bodů. Sledujte náš facebook a instagram a neuteče vám žádná novinka ohledně programu nebo vstupenek.

Atmosféra

Součástí festivalového areálu bude i příjemná krytá chill zóna, stánek s velkým výběrem jídla (včetně vege variant), vybavený bar a krásná pláž, ze které je nejlepší výhled na letní kino. Během nočních koncertů se pak celý areál převlékne do videomappingových vizualizací… Podobně jako na sesterském festivalu Inverze, který se uskutečnil v květnu. V okolí festivalového areálu se nachází Dolní oblast Vítkovice – industriální kolos ideální na procházku mezi projekcemi.

Zatím potvrzené festivalové projekce

23. 8. 2019 / PÁTEK / 20:00

Mulholland Drive (rež. David Lynch)

25. 8. 2019 / NEDĚLE / 20:00

Buena Vista Social Club (rež. Wim Wenders)


Noční videomapping na pláž během festivalu Inverze

Festival pro vás připravují Jan Dvořák, Adam Tomáš a další.

Autorem grafiky je Jaroslav Bednář.