, ,

Facebook Kina Cineport byl přejmenován na Letňáky na střeše. Co to znamená?

V sobotu 15. února došlo k přejmenování naší stránky ze starého dobrého názvu Kino Cineport na poněkud tajemnější Letňáky na střeše. V následujícím textu vám tuto změnu vysvětlíme a zároveň přiblížíme, jak budou takové letňáky vypadat.

Budova Cineportu ještě v nájmu Provozu Hlubina, ten se teď přestěhoval na Havlíčkovo nábřeží, kde bude realizovat i svůj filmový program. Cineport bude dále fungovat pod jiným nájemcem.

Rozmarné letňáky na střeše od léta 2020

Jak jste se mohli dočíst tady nebo tady, spolek Provoz Hlubina (který velmi brzy čeká přejmenování na Provoz u řeky) se začátkem roku přestěhoval z Dolní oblasti Vítkovice do dvojdomí Kostelní 25 a Havlíčkovo nábřeží 28 na dohled Sýkorova mostu. Obzvlášť druhou adresu zná takřka každý Ostravák – sídlí zde Hudební svět i kluby Dock a Barrák. No a právě na střeše tohoto domu budou od léta 2020 probíhat pravidelné letňáky. Provoz, jehož součástí bylo i Kino Cineport, bude ve zmíněných budovách od jara tohoto roku připravovat i další kulturní program (koncerty, literární čtení, divadelní představení) a časem se vrátí i k pravidelným (vnitřním) filmovým promítáním, to je však zatím hudba budoucnosti, na letňáky se však můžete těšit daleko dříve…

Hudební svět většina z vás určitě zná, právě na jeho střeše se budou od léta odehrávat naše Rozmarné letňáky, výhled je tam opravdu nádherný.

Citlivé k okolí, do deseti večer, ve spolupráci s Dockem

Rozmarné letňáky na střeše připravujeme ve spolupráci s klubem Dock. Společně nám jde o to, aby probíhaly citlivě ke svému okolí (zvuk bude nastaven směrem pryč od bytové zástavby, prostor bude částečně odhlučněn, produkce bude na střeše končit vždy před desátou) a byl maximálně komfortní pro návštěvníky (střecha bude bezpečná, s jasně danou kapacitou, letní kino bude probíhat na velkém plátně s výborným obrazem i zvukem, pohodlné sezení, úvody před filmy) . Tyto přípravy potrvají do května, poté zveřejníme program, představíme, jak bude vše vypadat a Rozmarné letňáky na střeše se stanou skutečností. To zní jako další důvod, proč se těšit na léto, co myslíte?

Cineport bude pokračovat, uvidí se jen jak

Letňáky se za poslední tři roky staly symbolem Cineportu, jejich návštěvnost byla oproti klasickým promítáním mnohonásobná a pro mnoho z vás Cineport znamenal právě Rozmarné letňáky. To se však mění. Kino bude se stejným názvem fungovat dál, zatím však není úplně jasné, jestli s pravidelným programem, jako tomu bylo pod Provozem Hlubina. První projekce by se v obnoveném Cineportu měly odehrát v dubnu v rámci ozvěn filmového festivalu Febiofest. Jak to bude dál se asi všichni brzy dozvíme, zároveň to však už neovlivníme a vlastní filmový program budeme realizovat jinde – na nábřeží. Právě proto jsme přejmenovali náš facebookový profil a časem dojde i k přesměrování této domény.

S dalšími informacemi se vrátíme na jaře. Do té doby se mějte co nejrozmarněji.

facebook Letňáků na střeše

facebook Provozu Hlubina